Leverkuzen je neuništiv, izbegli poraz u 96. minutu!

Bajer iz Leverkuzena je neuništiv ove sezone. Gubili su 2:0 od Štutgarta u 57. minutu u 31. kolu Bundeslige, ali su uspeli da golom Andriha u šestom minutu nadoknade dođu do boda i 46. utakmice u sezoni bez poraza.

Neverovatnoj seriji novog šampiona malo je falilo da dođe kraj, ali su se ponovo izvukli izabranici Ćabija Alonsa u neverovatnoj završnici.

Sve vredno pomena u duelu dve sjajne ekipe viđeno je u drugom poluvremenu.

Štutgart je do vođstva došao u 47. golom Fuhriha, a onda je samo deset minuta kasnije vođstvo za Švabe duplirao Undav.

Adli je u 62. minutu dao nadu da Leverkuzen može makar do boda. Kako se bližio kraj napadi Bajera su bili sve jaloviji i delovalo je da je poraz neminovan.

A onda slobodan udarac koji je izveo Virc u šestom minutu nadoknade. Posle odbijanja lopte najbolje se snašao Andrih i na oduševljenje domaćih navijača doneo bod Leverkuzenu, koji se slavio skoro kao kada je pre dve nedelje osvojena titula.

Bio je ovo 17 gol Leverkuzena koji su postigli posle 89. minuta.