Srbija poražena od Belgije: Pogrešan korak Pavlovića otvorio vrata pobede Belgijancima

U prijateljskom meču između Srbije i Belgije, „orlovi“ su doživeli poraz od 1:0. Ključni trenutak meča desio se kada je Strahinja Pavlović napravio grešku, poklonivši loptu Opendi, čiji sprint je rezultirao iznuđenom intervencijom golmana Rajkovića. Karasko je zatim iskoristio odbitak i postigao gol vredan pobede.

Selektor Dragan Stojković odlučio se za promene u startnoj postavi, dajući šansu manje isprobanim igračima. Iako je Srbija prikazala smelost u napadu, nije uspela da pronađe put do mreže Belgije. Najbliži golu bio je Đuričić, čiji udarac u 89. minutu završava na prečki.

I pored smelih pokušaja u drugom poluvremenu, sa izmenama koje je uveo Stojković, Srbija nije uspela da izjednači rezultat. Golman Rajković je odbranio nekoliko šansi Belgijancima, ali su „orlovi“ ostali bez odgovora. Meč je završen rezultatom 1:0 u korist Belgije.

Ovaj poraz postavlja izazove pred selektora pred naredne kvalifikacione utakmice protiv Bugarske i Azerbejdžana.