Kecmanović „dočekao red“ i zakazao meč sa Kasperom Rudom

Miomir Kecmanović se plasirao u drugo kolo mastersa u Rimu. Dan kasnije nego što je bilo planirano, kao da su vremenski uslovi baš toliko nepredvidivi.

Srpski teniser je po rasporedu trebalo da igra u sredu. Čekali su on i Brendon Nakašima, kao i mnogi drugi, i nisu dočekali da izađu na teren. Meč je i u četvrtak bio prekinut kišom, između dva seta.

Kecmanović je slavio u dva seta, za sat i 38 minuta efektivne igre, rezultatom 6:4, 6:4.

Nakašima je odolevao do petog gema u prvom setu kada je Kecmanović iskoristio prvu brejk loptu do koje je u meču došao. Već u narednom gemu je Srbin spasio pet brejk lopti. Dugo se igralo na Kecmanovićev servis i u osmom gemu, ali Nakašima nije stigao do prilike da se vrati u meč. Kecmanović je prvi set osvojio rezultatom 6:4.

Malo se pregrupisao Nakašima tokom pauze, pa je uspeo da spasi jednu brejk loptu u prvom gemu i dve u trećem, ali je zato u petom Kecmanović ponovo slomio njegov otpor.

U drugom setu Nakašima nije bio ni blizu da ugrozi Kecmanovića u njegovim gemovima.

U drugom kolu Miomira čeka težak posao i duel sa petim nosiocem – Kasperom Rudom.