Đirona propušta šansu da bude na vrhu u Španiji posle remija sa Atletik Bilbaom

Đirona je u ponedeljak propustila šansu da se vrati na čelo španske lige, kada ju je kod kuće održao Atletik Bilbao sa 1-1.

Đirona je tim iznenađenja u La Ligi i pobedila je u 11 od prethodnih 12 utakmica.

Katalonska ekipa je bila živahnija na početku i imala je gol u prvom poluvremenu nakon video pregleda.

Povelo je u 11. minutu drugog poluvremena kada je ukrajinsko krilo Viktor Tsigankov jurišalo u prepuni kazneni prostor i pogodio niski centaršut sa leve strane.

Đironin 19-godišnji Brazilac Savinjo ponovo je bio jedan od najboljih igrača na reviji i upravo je njegov pas doveo do gola Cigankova.

Međutim, domaći nisu uspeli da sačuvaju vođstvo. Dvanaest minuta nakon uvodnog pogotka, odbrambeni igrači Đirone nisu uspeli da zaustave trčanje Injakija Vilijamsa i on je izveo udarac bočnom nogom koji se ušunjao u golmanovu levu stativu.

Rezultat znači da je Đirona ostala na drugom mestu, izjednačena sa liderom Real Madridom, ali četiri boda ispred Atletiko Madrida i Barselone, koji su bili izjednačeni na trećem mestu.

Bilbao je prešao na peti, izjednačen sa Real Sosijedadom.