Inter poražen od Fiorentine rezultatom 1:0

Inter iz Milana izgubio je više u trci za drugo mesto u Seriji A nakon što je pao na treći uzastopni poraz kada je u subotu poražen od Fiorentine sa 1:0.

Sa odbeglim liderom Napolijem sa 19 poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Laciju, Inter je mogao da se izjednači sa ekipom Mauricija Sarija sa 52 poena da je pobedio Fiorentinu.

Umesto toga, Inter je treći sa 50 bodova, sa četvrtoplasiranim Milanom na samo dva boda zaostatka i sa utakmicom manje.

Romelu Lukaku je mogao da odvede Inter u prednost četiri minuta u drugom poluvremenu, ali Belgijanac nije uspeo da ubaci centaršut sa šest metara.

Đakomo Bonaventura je bio na pravom mestu posle odbijene lopte iz kornera i poslao loptu iz neposredne blizine u mrežu i doveo Fiorentinu u vođstvo u 53. minutu.

Inter je izgubio šansu da izjednači šest minuta kasnije, kada je Nicolo Barella snažnim poluvolejom sa ivice peterca pogodio prečku.