Fudbalerke Srbije preokretom do pobede protiv Ukrajinki u Ligi nacija

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije uspešno je počela takmičenje u Ligi nacija, pošto je u prvom meču Treće grupe B Lige kao gost savladala selekciju Ukrajine 2:1.

Iako je na poluvremenu Ukrajina imala prednost, Srbija je u nastavku došla do preokreta i prve pobede u novoosnovanoj Ligi nacija – 2:1.

Ukrajina – Srbija 1:2

Utakmica je odigrana u poljskom Starogardu Gdanjskom, a izabranice Dragiše Zečevića stidljivo su ušle u duel i dozvolile protivnicama da dođu do prednosti.

U 20. minutu pogodak je postigla Ovdijčuk, posle velike greške odbrane Srbije.

Ipak, Srbija je u nastavku zaigrala znatno agresivnije i uspele da dođu do preokreta.

Prvo je Jelena Čanković u 64. minutu iz slobodnog udarca savladala golmanku Ukrajine, da bi Nevena Damjanović u 79. minutu odlično reagovala posle kornera sa desne strane i postavila konačan rezultat utakmice.