FIFA otvara disciplinski postupak protiv Urugvaja

FIFA je otvorila disciplinski postupak protiv Urugvajca Hosea Marije Gimeneza, Dijega Godina, Fernanda Muslere i Edinsona Kavanija nakon što su se igrači ljutito suočili sa sudijom nakon poraza na Svetskom prvenstvu od Gane u petak.

Urugvaj je pobedio Ganu sa 2-0 u poslednjoj utakmici Grupe H, ali su bili ljuti što im sudija Danijel Sibert nije dosudio kaznene udarce na takmičenju. Još jedan gol bi poslao Urugvaj u osminu finala umesto Južne Koreje.

Na poslednjem zvižduku, klupa Urugvaja izbila je protiv sudije koji je odlučio da ne dosuđuje penale za Darvina Nunjeza u uvodnom poluvremenu i Kavanija u poslednjim minutama, a napadač Luis Suarez je rekao da je FIFA „protiv Urugvaja“.

FIFA je takođe pokrenula postupak protiv Urugvajskog fudbalskog saveza (AUF) zbog potencijalnog kršenja pravila fer-pleja.

„Pokrenut je poseban postupak protiv urugvajskih igrača Gimeneza, Kavanija, Muslere i Godina“, dodaje se u saopštenju FIFA.

AUF ima 10 dana da odgovori FIFA-i, prema komentarima potpredsednika AUF Gastona Tealdija urugvajskom listu Ovacion.