Đenova obezbedila opstanak u Seriji A pobedom nad Kaljarijem

Đenova je osigurala svoj status u Seriji A za narednu sezonu pobedivši Kaljari rezultatom 3:0 u utakmici koja je odigrana u ponedeljak.

Prva pobeda Đenove na domaćem terenu od 24. februara donela je vrhunski fudbal na stadionu Luiđi Feraris u sezoni koja je bila ispunjena izazovima.

Norveški fudbaler Morten Torsbi je otvorio golgeterski niz udarcem glavom u 16. minutu, dok je deset minuta kasnije Danac Morten Frendrup udvostručio vođstvo Đenove urednim finišom iz gužve u kaznenom prostoru.

Islandski napadač Albert Gudmundson postigao je svoj 14. gol u ligi u drugom poluvremenu, potvrđujući dominaciju Đenove tokom utakmice.

Ova pobeda stavlja Đenovu na mirniju poziciju u tabeli, dok Kaljari ostaje na 14. mestu, samo tri boda iznad zone ispadanja.

Samo šest bodova razdvaja Kaljari i pretposlednji Sasuolo, dok je donji klub Salernitana već potvrdio svoj ispad iz lige. Ostaje još četiri utakmice do kraja sezone, a borba za opstanak u Seriji A postaje sve napetija.