Levandovski pomaže Barseloni da pobedi Elče i da se približi tituli

Robert Levandovski postigao je dva gola kada je lider Barselona pobedila sa 4-0 kod najnižeg Elčea u subotu i zaostajala privremeno 15 bodova od drugoplasiranog Real Madrida na vrhu La Lige.

Najbolji strelac La Lige Levandovski vratio se na gol nakon tri prvenstvene utakmice bez golova, otvorivši gol u 20. minutu finišom iz neposredne blizine nakon što mu je Ronald Arauho glavom poslao loptu ispred gola.

Ansu Fati je udvostručio prednost u 55. minutu nakon što je ubacio Feran Tores na svoju polovinu i probio se ka ivici peterca pre nego što je šutirao nisko u dalji ugao gola.

Barselonini zaštitni presing isplatio se u 65. minutu kada je Gavi ukrao loptu odbrani Elčea i postavio Levandovskog u peterac, koji je bez problema postigao svoj drugi noćni i 17. gol u ligi u sezoni.

Feran Tores se upisao u semafor u 70. minutu, pogodivši svoj treći gol u ligi u levi ugao.

Barselona će se u sredu po četvrti put u 2023. suočiti sa ogorčenim rivalom Real Madridom u revanš meču polufinala Kupa Kralja, gde vodi sa 1-0.