Đoković ubedljiv protiv Variljasa do četvrtfinala Rolan Garosa

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je u četvrtom kolu Rolan Garosa Peruanca Huana Pabla Variljasa sa 3:0 u setovima (6:3, 6:2, 6:2). Đoković će u četvrtini finala igrati protiv Rusa Karena Hačanova.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković rutinski je posle sat i 59 minuta savladao Peruanca Huana Pabla Variljasa 3:0 u setovima.

Treći teniser sveta osvojio je meč sa 6:3, 6:2, 6:2.

Đoković je od samog starta pokazivao dominaciju. Već na startu prvog seta vodio je 4:0 u gemovima.

Variljas je u narednom periodu zaigrao malo bolje, uspeo da osvoji tri gema, uključujući i jedan brejk, ali je Đoković imao veliku prednost i poveo 1:0 sa 6:3.

Đoković je ponovo rano osvojio brejk i u drugom setu. Đoković je odmah u prvom gemu uzeo brejk rivalu, stigao do novog i poveo 4:1 nakon čega je rutinski priveo set kraju.

Identičan scenario dogodio se i u trećem setu, Đoković je odlično servirao, igrao dobro, agresivno sa osnovne linije što je izazivalo Variljasa da greši.

Srpski teniser je u trećem gemu uzeo brejk rivalu, nakon čega je Peruanac dodatno izgubio snagu i motivaciju što je Đoković iskoristio da ponovo osvoji set za 38 minuta.

Srpski teniser će se u narednom kolu sastati sa Karenom Hačanovim.