Viljareal šokirao Barselonu, Real Madrid se vratio na vrh

Viljareal je postigao dva gola u dubokoj nadoknadi vremena da bi u subotu pobedio Barselonu u uzbudljivoj utakmici, dok je Real Madrid vratio vođstvo u španskoj ligi golovima Vinisijusa Juniora i Aurelijena Čuamenija.

U jednoj od najuzbudljivijih utakmica sezone, Viljareal je slomio srca Barseloninih navijača, postigavši dva gola u dodatnom vremenu nakon što je Barselona povela sa 3-2 u 72. minutu. Ovaj poraz dodatno će povećati pritisak na trenera Ćavija Ernandeza.

U međuvremenu, Real Madrid je ostvario važnu pobedu nad Las Palmasom, golovima Vinisijusa Juniora i Aurelijena Čuamenija, vraćajući se na vrh tabele i pomerivši se dva boda ispred Đirone.

Madriđani su demonstrirali svoju snagu, uspevši da preokrenu rezultat u drugom poluvremenu i ostvare važan korak ka osvajanju titule u španskoj ligi.