Bajern opet primio pet golova u Frankfurtu

Fudbaleri Ajntrahta savladali su minhenski Bajern 5:1, u utakmici 14. kola Bundeslige. Bavarci doživeli najteži poraz od 2019. godine, kada su istim rezultatom izgubili od istog protivnika u istom gradu.

Serija od šest uzastopnih pobeda Bajerna u Bundesligi prekinuta je u 14. kolu, pošto su Bavarci poraženi od Ajntrahta 5:1.

Tim iz Frankfurta postigao je pet pogodaka ekipi Tomasa Tuhela i tako ponovili uspeh iz 2019. godine, kada su istim rezultatom savladali bavarskog giganta.

Marmuš, Dina Ebimbe i Larson su već do 36. minuta doneli tri gola prednosti domaćoj ekipi, da bi na 3:1 smanjio Kimih u finišu prvog poluvremena.

Kada se očekivalo da se Bajern vrati u igru, desilo se sasvim suprotno – Dina Ebimbe u 50. i Knauf u 60. minutu utakmice naneli su gostima iz Minhena pravu rezultatsku katastrofu.

Bajern je ipak ostao na drugom mestu na tabeli sa tri boda manje od Leverkuzena i dva više od Štutgarta.

U ostalim mečevima, domaćini su imali više uspeha.

Union je konačno trijumfovao i pobegao sa začelja tabele, Verder je bio siguran protiv Augsburga, Hajdenhajmu pripala goleada protiv Darmštada.

Jedinu pobedu gostima doneo je Frajburg, koji je kao gost bio bolji od Volfsburga minimalnim rezultatom.