Arsenal pobedio Vulverhempton i vratio se na vrh Premijer lige

Arsenal se vratio na vrh tabele engleske Premijer lige nakon pobede nad Vulverhempton Vonderersima rezultatom 2-0 u subotu na stadionu Molineuks.

Leandro Trossard i Martin Odegaard postigli su kasne golove u svakom poluvremenu kako bi obezbedili tri boda za tim Mikela Artete.

Ova pobeda značila je Arsenalu povratak na prvo mesto, sa samo jednim bodom ispred drugoplasiranog Mančester sitija, koji je istog dana pobedio Čelsi sa 1:0 u polufinalu FA kupa.

Za Arsenal je ova pobeda označila kraj bolne nedelje nakon što su izgubili korak u trci za titulu posle poraza od Aston Vile i eliminacije iz Lige šampiona od minhenskog Bajerna.

Trossard je doneo vođstvo Arsenalu u 45. minutu pogotkom iz samog peterca, dok je Odegaard potvrdio pobedu u petom minutu nadoknade vremena, preciznim udarcem iz najužeg ugla.

Vulverhampton je imao nekoliko prilika, uključujući udarac Žoaa Gomesa koji je završio na stativi, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže.

Ovim porazom, ekipa Garyija O’Nila ostaje bez pobede u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima.