Ubedljiva pobeda Zvezde

U drugom kolu Lige Evrope fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu češki Liberec sa 5:1 (2:1) i sa osvojena tri boda drugi su u grupi L, iza Hofenhajma koji je vodeći sa maksimalnih šest bodova.

U narednom kolu Zvezda će 5. novembra ugostiti belgijski Gent, koji je poražen u prva dva kola.

Do ubedljive pobede crveno-beli su stigli pogocima El Fardu Bena u 7. i 22, Milana Gajića u 50, Aleksandara Kataija u 67. i Dijega Falčinelija u 70. minutu. Jedini gol za Liberec postigao je Jan Matušek u 41. minutu.

Šampion Srbije odigrao je odličnu utakmicu i ostvario najubedljiviju pobedu u grupnoj fazi takmičenja u evrokupovima. Izabranici Dejana Stankovića u meč su ušli sa velikom energijom, bez previše respekta prema protivniku i takav pristup je doneo rezultat.