Novak čeka Hačanova

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Rolan Garosu, pošto je u meču trećeg kola pobedio Kolumbijca Danijela Galana u tri seta, sa 6:0, 6:3, 6:2!

Đoković u ponedeljak igra protiv Rusa Karena Hačanova, koga je pobedio tri puta u dosadašnja četiri međusobna susreta.

U duelu protiv 153. igrača sveta Novak je zabeležio još jednu rutinsku pobedu, a kao i u prva dva kola – protivniku je prepustio samo pet gemova.

Posle izvanrednog prvog seta i brejka na početku drugog počeli su problemi zbog kiše i neshvatljive odluke organizatora da insistiraju da se igra po pljusku, sve dok na terenu nije počelo da se pravi blato. Usledila je pauza dok se zatvori krov, a intervenisali su i majstori koji su na delove terena natopljene vodom morali da nanose novu šljaku.

Sve je to Đokovića izbacilo iz ritma i drugi set je odigrao dosta nervozno. Za razliku od prvog seta, kada je imao 10 vinera i pet neiznuđenih grešaka, u drugom je taj odnos bio 15:17.

To, ipak, nije uticalo na rezultat, pa je Novak bez većih iskušenja poveo s 2:0 U prvom gemu trećeg seta Kolumbijac je imao dve prilike da napravi brejk, koje nije iskoristio, a kazna je usledila već u narednom gemu, kada mu je Đoković oduzeo servis i praktično završio meč.

Tako je Novak nastavio savršen niz u ovoj sezoni, jer mu je ovo bila 34. pobeda u isto toliko mečeva, uz onu diskvalifikaciju s US opena koja mu se, na žalost, zvanično vodi kao poraz.