Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je mobilnu ambulantu koja se danas nalazi u Senjskom Rudniku i istakao da je cilj da se takve ambulante obezbede za svaku opštinu i da se kreću po selima, ukazujući da je to važno jer se na taj način čuvaju životi ljudi.
„Naš cilj biće da probamo da za svaku opštinu obezbedimo, ukoliko budemo imali lekara, ali bar da imamo za svaku treću opštinu i onda da idemo po selima, jer ovo je najvažnije, ovim ćemo da sačuvamo živote ljudi. Ovo je borba za ljude, ne postoji ništa važnije od ovoga“, kazao je Vučić.
Dodao je da, sem onoga što može za decu da se uradi, od lekarske nege u ruralnim sredinama ne postoji ništa važnije.
