Poskupele putarine

BEOGRAD – Vlada Srbije donela je danas odluku o poskupljenju putarine, koja se će biti veća za 14 odsto onima koji naknadu za korišćenje autoputa ne plaćaju putem uređaja za elektronsku naplatu, a vozači koji koriste taj uređaj imaće popust od šest odsto, pa će za njih povećanje iznositi osam odsto.

Dalje

Bajatović: Srbija ima višak gasa

BEOGRAD – Srbija ima višak gasa jer smo imali dobre dugoročne ugovore iz kojih ostalo je 100 miliona kubnih, ljudi su štedeli, elektroprivreda dobro stoji i proizvodi struju iz uglja, a ne iz gasa pa smo odlučili da ga skladištimo u Banskom dvoru, gde će zalihe dostići 750 milimetara kubnih, rekao je danas direktor Srbija gasa Dušan Bajatović.

Dalje