Tužilaštvo utvrđuje odgovornost majke dečaka koji je pucao u OŠ „Vladislav Ribnikar“

Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je po službenoj dužnosti formiralo predmet u vezi sa događajem u OŠ „Vladislav Ribnikar“, kada je maloletnik ubio devet osoba i ranio još četvoro, od kojih je jedna osoba preminula, a kako bi se utvrdilo da li se u radnjama majke maloletnog dečaka stiču elementi krivičnog dela Zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica iz člana 193 Krivičnog zakonika.

Dalje

Starović: Hapšenje Banjca, poruka Kurtija Srbima da se ne vraćaju na KiM

Nemanja Starović, državni sekretar u Ministarstvu odbrane ističe za RTS da je hapšenje Branka Banjca na Jarinju jasna poruka Aljbina Kurtija Srbima da se ne vraćaju na Kosovo i Metohiju. Ukazuje da je održavanje NATO vojne vežbe apsolutno u suprotnosti sa još uvek važećom Rezolucijom 1244 SB UN i da niko za to nije tražio dozvolu od Srbije ni od Kfora. Što se tiče ZSO, Starović kaže da se boji da je integritet čitavog pregovaračkog procesa ponovo doveden u pitanje.

Dalje

Nastava u OŠ „Vladislav Ribnikar“ se nastavlja danas, deo roditelja zahteva kraj školske godine

Nastava u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ nastavlja se danas sa skraćenim časovima, bez ocenjivanja, prozivanja i uz prisustvo u školi šest policajaca u svakoj smeni. Deo roditelja traži da se školska godina za „Ribnikar“ završi i traži odgovore na brojna pitanja kojih još nema. Deca koja ne žele ili ne mogu da se nastavi priduže moći će da ostanu kod kuća, uz dopis roditelja i neće imati neopravdane izostanke. Više od 200 roditelja zahteva da se školska godina za „Ribnkar“ završi, jer je 3. maj dan tragedije, poslednji dan školske godine.

Dalje