Vanredno u više od 50 gradova i opština, otklanjaju se posledice poplava

Vanredna situacija proglašena je u 53 grada i opštine. Evakuisano je više od 300 ljudi. Bujice su oštetile puteve, nosile mostove i pokrenule klizišta i odrone. Poplave su napravile probleme širom Srbije. Saobraćaj na Ibarskoj magistrali u Adranima, gde se urušio most, biće osposobljen za deset dana, najavio je resorni ministar. Vojska je postavila pontonski most preko reke Trnavice u selu Kleče. Most preko Zapadne Morave u Mrčajevcima pao je pred naletom bujice.

Dalje

Novi Pazar: Evakuisano šest osoba

Pripadnici Sektora Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) za vanredne situacije angažovani su na intervenciji u industrijskoj zoni u Novom Pazaru, gde je večeras u jednom građevinskom objektu usled spajanja sode i hidrogen peroksida zadimljen magacinski prostor, saopštio je MUP i naveo da nema opasnosti po stanovništvo.

Dalje

Završen protest u Novom Sadu

U Novom Sadu je u 21 čas završen protest „Srbija protiv nasilja“, koji je počeo tri sata ranije ispred Srpskog narodnog pozorišta, da bi potom više hiljada učesnika blokiralo raskrsnicu Temerinske i Partizanske ulice.

Dalje