Zakia Khudadadi postavlja istorijski rekord na Paraolimpijadi u Parizu

Na Paraolimpijadi u Parizu, Zakia Khudadadi je ostvarila istorijski trenutak, postavši prva članica izbegličkog paraolimpijskog tima koja je osvojila medalju. Khudadadi je osvojila bronzanu medalju u kategoriji do 47 kg za žene u tekvondou, pobedivši Ekindži Nurdžihan iz Turske. Nakon završetka meča u Grand Palaisu u Parizu, Khudadadi je proslavila svoj uspeh izbacivši kacigu i usnik u vazduh.

Dalje

Zabrinutost zbog kvaliteta vode u Seni menja raspored na Paraolimpijskim igrama

Zabrinutost zbog kvaliteta vode u reci Seni ponovo je izbila na površinu tokom Paraolimpijskih igara, što je organizatore primoralo da promene raspored trka u para triatlonu. Sva takmičenja za medalje, koja su prvobitno bila planirana za dva dana, održaće se u jednom danu, 1. septembra, kako bi se obezbedila maksimalna sigurnost za sportiste i trenere, saopštili su organizatori Paris 2024.

Dalje

Novi Zeland nezadovoljan izostavljanjem s mape sveta na ceremoniji zatvaranja Olimpijskih igara u Parizu

Izostavljanje Novog Zelanda s mape sveta tokom ceremonije zatvaranja Olimpijskih igara u Parizu 2024. izazvalo je nezadovoljstvo među Novozelanđanima, s obzirom na to da je njihova nacija ostvarila najbolji olimpijski rezultat ikada. Novi Zeland je završio na 11. mestu na tabeli medalja sa 10 zlatnih i ukupno 20 medalja, a izostanak na mapi je bio posebno bolno primljen u svetlu ovog uspeha.