Mesi pozvao na jedinstvo nakon poraza od Saudijske Arabije

Lionel Mesi kaže da njegova ekipa nema nikoga da krivi osim sebe nakon što je njegov argentinski tim bio zapanjen od Saudijske Arabije u prvoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Kataru, prekinuvši niz od 36 utakmica bez poraza.

Mesijevo peto i verovatno poslednje Svetsko prvenstvo je pretrpelo najsramotniji početak koji se može zamisliti nakon što je njegov penal u prvom poluvremenu poništen sa dva udarca Saudijske Arabije u roku od pet minuta ranije u drugom poluvremenu, u onome što se smatra jednim od najvećih poremećaja u svetu Istorija kupa.

Ali, govoreći posle razočaravajućeg poraza, Mesi je rekao da je dobro svestan za šta je sposobna Saudijska Arabija, tim 48 mesta niži od njih na svetskoj rang listi.

„Znali smo da su oni tim koji će igrati ako im dozvolimo. Nisu nas iznenadili, znali smo da to mogu da urade“, rekla je argentinska ikona preko Todo Noticias-a.

„To je situacija kroz koju ova grupa igrača nikada nije prošla, prošlo je dosta vremena otkako smo pretrpeli tako težak udarac, nismo očekivali da ćemo ovako početi“, dodao je on.

Argentina je ušla na turnir kao jedan od favorita za osvajanje onoga što bi bilo njihovo prvo Svetsko prvenstvo od trijumfa predvođen Dijegom Maradonom 1986. godine, ali pobednici Kopa Amerike 2021. sada se suočavaju sa izazovom samo da izađu iz grupe koja je postala veoma konkurentna. C.

A Mesi poraz svodi na onih ključnih minuta u drugom poluvremenu tokom kojih je Argentina spustila svoj bek.

„Za pet minuta grešaka koje smo napravili, pali smo sa 2-1 i onda je bilo jako teško i izgubili smo organizaciju i počeli da udaramo loptu“, objasnio je on.

„Očigledno moramo da pobedimo ili da pobedimo sada. Na nama je da popravimo ono što smo pogrešili i da se vratimo osnovama onoga što jesmo.

„Dobro smo, očigledno povređeni rezultatom, veoma ogorčeni. Ali ljudi moraju da veruju da ih ovaj tim neće izneveriti i mi ćemo to ići na to u naredne dve utakmice. Igrali smo ovakve utakmice i ranije i igraćemo dobro.

„Sada je vreme da budemo ujedinjeniji nego ikada, da pokažemo koliko smo zaista jaki.”

Mesi i Argentina će imati priliku da isprave svoje greške u sledećoj utakmici Grupe C koja se igra protiv Meksika u subotu – ali sa malo preostale razlike za grešku, sada je situacija uradi ili umri za jednog od najuspešnijih fudbalera u njegova labudova pesma Svetskog kupa