Karat: Argentina pobedila Meksiko 2:0

Fudbaleri Argentine u drugom kolu „C“ grupe sastali su se sa Meksikom i slavili su 2:0.

U prvom poluvremenu Argentinci su svoju igru bazirali na Lionelu Mesiju koga su odlično zatvorili Meksikanci. Argentina u prvih 45 minuta nije uputila udarac ka golu rivala, a  igrači Meksika su uspeli da čak dva puta namuče Damiana Martineza.

Najbolju priliku i jedini šut u okvir gola imali su Meksikanci u 44. minutu meča. Snažno i precizno je šutirao Aleksis Vega iz prekida dvadesetak metara od gola.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom maniru, sve do 64. minuta. Lionel Mesi je primio loptu sa leve strane, snažno je šutirao po zemlji, nije mogao Očoa ništa, a zakasnio je i Sezar Montes u bloku.

Znatno bolji tempo igre gledali smo nakon postignutog gola „gaučosa“, do drugog gola čekalo se sve do 87. minuta, kada je Enco Fernandez postigao pogodak.

Argentina sada ima tri boda, te će protiv provplasirane Poljske u trećem kolu tražiti prolazak dalje.