Katar: Hrvatska treća na svetu

Reprezentacija Hrvatske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Kataru, pošto je večeras u meču za treće mesto savladala Maroko sa 2:1.

Na taj način hrvatski fudbaleri su potvrdili status jedne od vodećih svetskih selekcija, jer su pre četiri godine na Mundijalu u Rusiji bili drugi. Treće mesto na svetu osvojili su i u Francuskoj 1998. godine.

Večerašnja utakmica počela je brzim vođstvom Hrvatske, pošto je Joško Gvardiol u sedmom minutu iskoristio dobro dodavanje Ivana Perišića i preciznim udarcem glavom savladao marokanskog golmana.

Usledio je munjevit odgovor Maroka, koji je izjednačio posle samo dva minuta, a strelac je bio Ašraf Dari, koji je iskoristio lošu reakciju odbrambenih igrača Rusije.

Posle toga su usledili obostrani napadi i nekoliko prilika za postizanje gola, a više su ih imali Hrvati, koji su u 42. minutu vratili vođstvo izvanrednim pogotkom Mislava Oršića.

I u drugom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih šansi na obe strane, ali golova više nije bilo, pa je Hrvatska zasluženo stigla do bronzane medalje.