Domaćini Katar prerano napuštaju Svetsko prvenstvo

Katar je eliminisan sa Svetskog prvenstva u fudbalu nakon poraza od Senegala u utakmici Grupe A u petak, a remi Holandije sa Ekvadorom kasnije u toku dana potvrdio je sudbinu domaćina turnira.

Katar je poražen od Senegala sa 3-1 na stadionu Al Thumama nakon gola Bulaje Dija u 41. minutu i ​​završetka drugog poluvremena Famara Diediju i Bamba Dienga.

Domaćini su pokazali nagoveštaje potencijalnog povratka smanjivši zaostatak na 2-1 golom Mohameda Muntarija u 78. minutu – prvi gol Katara na Svetskom prvenstvu – ali je bilo premalo, prekasno jer su posle poraza prvog dana Ekvador sa više razočarenja.

Posle poraza od Holandije sa 2:0 u njihovoj prvoj utakmici, Senegal je spreman, a šampioni kontinenta postali su prva afrička nacija koja je pobedila u meču na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu.

Naknadni remi Holandije 1-1 sa Ekvadorom na Međunarodnom stadionu Khalifa – gde je treći gol na Svetskom prvenstvu u Kataru postigao Ener Valensija poništio otvaranje Kodija Gakpoa – značilo je da Katar nema šanse da dođe u nokaut fazu i postane prva nacija koja je biti eliminisan sa ovogodišnjeg turnira.

Mnogi nisu smatrali da će Katar daleko napredovati na svom domaćem terenu, ali će ipak biti razočarani još jednom pitomom predstavom protiv Senegala u kojoj su se zaista probudili tek u kasnijim fazama.

Katarci prate Južnu Afriku kao jedine zemlje domaćine koje su eliminisane sa Svetskog prvenstva u grupnoj fazi, iako su Južnoafrikanci barem jednom pobedili i remizirali u jednom od svojih mečeva na turniru 2010. godine.

Nasuprot tome, Katar se nalazi na dnu Grupe A bez pobeda u dva meča, dok Holanđani i Ekvador vode sa četiri boda, ispred Senegala sa tri.

Katar će pokušati da sačuva deo ponosa u finalnoj utakmici grupe protiv Holandije na stadionu Al Bajt u utorak, istog dana kada se Ekvador sastaje sa Senegalom.