Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je, da je okvirni sporazum između Izraela i Libana koji jepotpisan u Vašingtonu, ništav, poniženje i predaja suvereniteta i da bi trebalo da bude zamenjen memorandumom između Irana i SAD.
Kasem je poručio da je neprihvatljivo uslovljavati povlačenje Izraela iz južnog Libana sa razoružavanjem te grupe, ocenivši da bi to značilo prelazak preko „crvenih linija“.
