Na sastanku Odbora Skupštine, članica Ivana Rokvić predložila je zaključak koji potvrđuje da četiri člana Saveta REM, koji su podneli ostavke, mogu nastaviti sa radom. Odbor je konstatovao da te ostavke nisu verifikovane, što znači da članovi ostaju legitimni.
Članovi Saveta REM su pozvani da povuku svoje ostavke i nastave da obavljaju svoje funkcije. Odbor smatra da je važno da se očuva kontinuitet rada Saveta.
Takođe, Odbor je pozvao Savet REM da povuče trenutni Statut Regulatornog tela za elektronske medije. Novi Statut treba biti pripremljen i podnet Narodnoj skupštini na saglasnost.
Ova odluka ima za cilj da osigura stabilnost i efikasnost u radu Saveta REM. Očekuje se da će se proces konstituisanja odvijati u skladu sa zakonskim okvirom.
