Marsej poražen od Strazbura, završena serija bez poraza u Ligi 1

Marsej je pretrpeo prvi poraz u sezoni francuske Lige 1, izgubivši od Strazbura sa 1:0 u nedelju. Ovom pobedom, Strazbur je učvrstio svoju poziciju na osmom mestu, dok je Marsej ostao na trećem, tri boda iza lidera Pari Sen Žermena i drugoplasiranog Monaka.

Jedini gol na utakmici postigao je levi bek Strazbura Dijego Moreira u 40. minutu, dok je napadač Marseja Mejson Grinvud propustio šansu da izjednači, nakon odlične odbrane golmana Đorđa Petrovića.

U redovima Marseja, Adrijen Rabio je debitovao u 62. minutu, nakon dolaska iz Juventusa, ali tim trenera Roberta De Zerbija nije uspeo da se vrati posle vođstva domaćina. Pokušaj Nilsa Mopeja za Marsej ponovo je zaustavio Petrović, čime je Strazbur sačuvao tri boda.

Strazbur, pod vođstvom trenera Liama Roseniora, ostvario je solidan start sezone i nalazi se u gornjoj polovini tabele, dok Marsej nastavlja borbu za vrh uprkos ovom porazu.