PSŽ pobedio Monpelje sa 6-0 i nastavio impresivan početak života bez Mbapea

Čini se da Pari Sen Žermen ide sasvim dobro bez Kilijana Mbapea.

PSŽ je u petak pobedio Monpelje sa 6-0 i ostvario dve pobede u dve utakmice u francuskoj ligi, jer počinje život bez Mbapea, koji je ove vansezone otišao u Real Madrid.

PSŽ traži svoju četvrtu uzastopnu titulu u ligi, ali mnogi su očekivali da će njegov stisak na trofeju popustiti nakon odlaska njegovog zvezdnog napadača. Do sada to nije bio slučaj, jer je tim postigao 10 golova u prva dva meča.

Bredli Barkola je otvorio rezultat nakon tri minuta udarcem iskosa sa devet jardi, a Marko Asensio je udvostručio prednost niskim udarcem iz centra, nakon što ga je delikatno dodao Žoao Neves.

Bila je to treća asistencija u dve utakmice za 19-godišnjeg Nevesa, koji je stigao iz Benfike van sezone.

Savršen pas Usmana Dembelea doneo je Barkoli najjednostavniji ubačaj za treći gol osam minuta u drugom poluvremenu, volej sa strane Ašrafa Hakimija je postigao 4-0 u 57., a Voren Zair-Emeri je pogodio još jedan na sat.

Zamena Li Kang-in je postigao svoj drugi gol u dve utakmice kada je završio poraz osam minuta posle vremena.

Monpelje ima jedan bod iz prve dve utakmice.