Borha Majoral vodi listu strelaca španske lige nakon pobede Hetafea nad Granadom

Vest: Borha Majoral se istakao kao vodeći strelac španske lige postigavši svoj 14. gol u sezoni, dok je Hetafe u ponedeljak trijumfovao nad Granadom rezultatom 2:0. Ovaj gol izjednačio je Majorala sa ko-liderima Džudom Belingemom iz Real Madrida i Artemom Dovbikom iz Đirone.

Bivši napadač Mančester junajteda, Mejson Grinvud, doveo je goste u prednost od 1-0 u 20. minutu utakmice, a Majoral je samo 15 minuta kasnije postigao još jedan gol, iskoristivši grešku golmana Batale iz Granade.

Mirto Uzini je promašio penal za Granadu u drugom poluvremenu, dok je Hetafe zadržao svoju poziciju na 10. mestu na tabeli, sa samo dva boda zaostatka za Las Palmasom. Granada se, s druge strane, nalazi na pretposlednjem mestu, pet bodova ispred poslednjeplasirane Almerije.