Rutinski trijumf Partizana nad Studentskim centrom u ABA ligi

Košarkaši Partizana pobedili su Studentski centar 99:76 u 11. kolu ABA lige.

Lagani trijumf Partizana nad Studentskim centrom nagovešten je u prvoj deonici meča koju su crno-beli okončali razlikom od 18 poena – 31:13.

Furiozni početak od 12:0 pokazao je želju Partizanovih igrača za pobedom u 11. kolu ABA lige nad Studentskim centrom.

Gotovo da je situacija bila jasna nakon prvih 10 minuta igre u kojoj je ekipa Željka Obradovića prikazala sjajnu zonsku odbranu, ali i odlične napade realizovane bez velikih poteškoća.

Studentski centar je pokušavao u nekoliko navrata da se odupre Partizanu, ali to je bilo kratkog dometa.

Najveća razlika na meču viđena je u drugoj četvrtini pri rezultatu 49:21 u korist domaćih. Na poluvremenu Partizan je vodio 53:32.

Studentski centar je najveći otpor crno-belima pružio u trećoj četvrtini koju su na kraju i dobili 28.20, ali to nije bilo dovoljno da u poslednjih 10 minuta bude uzbuđenja.

Partizan je na kraju rutinski stigao do trijumfa, pri čemu je najefikasnij igrač bio Zek Ledej sa 19 poena i dva skoka, dok je Alen Smailagić dodao 18 poena uz četiri skoka.

U sastavu Studentskog centra istakao se Mateo Drežnjak, upisao je 14 poena i četiri asistencije.

Pored toga, u trećoj deonici meča povredio se Ognjen Jaramaz prilikom doskoka, nakon čega je završio duel.

U narednom kolu Partizan će igrati protiv Budućnosti, dok će se Studentski centar sastati sa Crvenom zvezdom.