Argentina bez Mesija stiže do pobede od 3-0 nad Bolivijom

Argentina je odmarala kapitena Lionela Mesija, ali su ipak lako radili na Boliviji pošto su pobedili sa 3-0 i ostvarili drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. u utorak.

Anhel Di Marija preuzeo je mesto kapitena u Mesijevom odsustvu i zablistao, pruživši dve asistencije pre poluvremena.

Enco Fernandez iz Čelsija je postigao 1-0 posle pola sata kada je iz blizine sačeo centaršut Di Marije i postigao svoj treći međunarodni gol.

Boliviji je zadat još jedan udarac pet minuta kasnije pošto su smanjeni na 10 ljudi nakon što je Roberto Fernandez dobio crveni karton zbog ružnog meča protiv Kristijana Romera.

Nikolas Taljafiko je udvostručio vođstvo i postigao svoj prvi gol za osvajače Svetskog prvenstva Argentinu udarcem glavom iz slobodnog udarca Di Marije u 42. minutu, pre nego što je Nikolas Gonzales snažnim udarcem zabeležio pobedu u 83.

U drugom kolu kvalifikacija za KONMEBOL, Urugvaj igra sa Ekvadorom, Venecuela je domaćin Paragvaju, Kolumbija igra protiv Čilea, a Brazil gostuje Peruu kasnije u utorak.