Lacio pobedio Napoli sa 2-1 za prvu pobedu u sezoni

Igrači Lacija Luis Alberto i Daiči Kamada su u subotu obezbedili pobedu od 2-1 za prošlosezonske vicešampione šampiona Napolija u Seriji A, čime su ekipi Mauricija Sarija doneli prve bodove u sezoni, dok su domaćini su pretrpeli prvi poraz.

Lacio je šokirao domaću publiku golom u nizu igre na pola sata kada je Luis Alberto postigao gol bezobraznom zadnjom petom nakon dobrog dela Felipea Andersona na desnoj strani.

Napoli se brzo oporavio od neuspeha i dva minuta kasnije izjednačio preko poljskog veziste Pjotra Zielinskog čiji je nisko odbijeni udarac prošao pored golmana Lacija Ivana Provedela.

Ali Kamada je povratio vođstvo Lacija u 52. minutu pucajući u krajnji donji ugao pre nego što su još dva pokušaja gostiju poništena zbog ofsajda.

Napoli je četvrti na tabeli sa šest bodova iz tri utakmice, dok je Lacio sada 12. sa tri iz tri.