Derbi Čelsija i Liverpula završen bez pobednika

Derbi prvog kola Premijer lige između Čelsija i Liverpula doneo je lep fudbal, veliki broj prilika, ali samo dva gola – 1:1.

Maurisio Poketino debitovao je na klupi Čelsija, a na kraju je njegov tim nezadovoljan napustio Stamford bridž, pošto je odigrao 1:1 sa Liverpulom.

Prvo poluvreme bilo je fenomenalno, u njemu su viđena oba pogotka, ali i dva poništena gola zbog ofsajda, dok je u nastavku Čelsi bio bliži pobedi.

Gosti su poveli golom Luisa Dijaza, na asistenciju Salaha, u 18. minutu.

Samo deset minuta kasnije Egipćan je savladao Sančeza, ali je VAR njegov pogodak poništio zbog ofsajda.

Čelsi je uzvratio u 37. minutu, kada je Disasi iskoristio asistenicju Čilvela i izjednačio rezultat.

Dva minuta kasnije Čilvel je postigao pogodak, ali je i on poništen od strane VAR-a zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu viđeno je manje uzbuđenja, a Čelsi je bio bliži postizanju pogotka.

U poslednjim trenucima meča rezervisti Mudrik i Matsen su imali priliku da donesu tri boda svom timu, ali su se obojica spetljali u ključnim momentima.