Danska je pretrpela poraz od Kazahstana rezultatom 3:2

Kazahstan je postigao tri gola u poslednjih 17 minuta i postigao izuzetnu pobedu nad Danskom rezultatom 3-2 u Grupi H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. u nedelju.

Napadač Atalante Rasmus Hojlund, koji je postigao het-trik dok je Danska u četvrtak pobedila Finsku sa 3-1, ponovo je bio pokretačka snaga napada, postigao je dva gola u prvom poluvremenu i poslao goste na odmor sa prijatnim vođstvom.

Baktijor Zainutdinov je postigao jedanaesterac posle faula Danskog Jonasa Vinda u 73. minutu i ​​dao nadu domaćinima, ali je izgledalo da će Danska izdržati.

Askat Tagibergen je potom izjednačio u 86. minutu udarcem van šesnaesterca pre nego što je napadač Abat Aimbetov minut pre vremena pogodio za uzvrat za 115. mesto na svetu.

Šest minuta nakon nadoknade vremena, Aimbetov je dobio drugi žuti karton i isključen je nakon što je laktom udario danskog igrača.