Fulam pobedio Sanderlend

Fulam je rezervisao utakmicu FA kupa u Premijer ligi sa Lids junajtedom nakon što je u sredu pobedio drugoligaša Sanderlenda sa 3-2 u reprizi četvrtog kola.

Nakon što je prvi okršaj završio rezultatom 1-1, Fulam je rano stigao u vođstvo kroz finu završnicu Harija Vilsona u šesnaestercu.

Tim Marka Silve, koji je impresionirao u svojoj prvoj sezoni u Engleskoj u ovom terminu, izgledao je kao da će proći u narednu rundu nakon što je zamena Andreas Pereira dodao sekundu neposredno pre isteka sata.

Džek Klark je vratio domaćine u takmičenje za 13 minuta do kraja, međutim, da bi navijačima Sanderlenda dao nadu, pre nego što je Lejvin Kurzava vratio Fulamu prednost od dva gola u 82. minutu.

Mlada zamena, Dževison Benet, hladna završnica u nadoknadi vremena obezbedila je nervoznu završnicu za Fulam, ali su izdržali da obezbede prvu pobedu u pet mečeva u svim takmičenjima.