Jović doneo Partizanu tri boda protiv Novog Pazara

U poslednjem meču pred dužu pauzu u Superligi Srbije, fudbaleri Partizana savladali su minimalnim rezultatom Novi Pazar za 13 pobedu u sezoni.

Tri boda crno-belima doneo je mladi veznjak Nemanja Jović.

Pripretio je u uvodnim minutama Partizan nekoliko puta, ali i Menig i Rikardo bili su neprecizni. U 13. minutu je Majdevac imao prvu priliku za goste, ali pogodio je spoljni deo mreže.

Nakon toga su se ponovo nizale šanse domaćina – Baždar, Menig, Fejsa. Presekao je to Novi Pazar sa dva zanimljiva pokušaja Lončara, ali mreže su ostale mirne nakon prvih 45. minuta.

Napadao je Partizan i u nastavku, pokušavao, pretio i na kraju do gola došao u 72. minutu. Šutirao je Natho, lopta se odbila do Jovića koji je praktično rutinski matirao Kljajića za 1:0.

Imao je Partizan još nekoliko prilika i nakon postignutog gola, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan nakon 19 odigranih mečeva ima 43 boda na drugom mestu, deset manje od lidera Crvene zvezde. Novi Pazar je doživeo šesti poraz u sezoni i pauzu dočekuje sa 31 bodom na šestom mestu na tabeli.