Prema istraživanju objavljenom u časopisu Istraživanje sna, odlaganje ili korišćenje povremenih alarma da biste ujutru zaspali još nekoliko minuta, može imati koristi za neke ljude.
U studiji od 1.732 odrasle osobe koje su opisali svoje budne navike, 69% učesnika je izjavilo da koristi funkciju odlaganja ili postavlja više alarma barem „ponekad“. Kod onih koji su dremuckali, prosečno vreme provedeno u dremuckanju po jutru je bilo 22 minuta, u rasponu od 1 do 180 minuta. Dremači su obično bili mlađi od onih koji nisu dremali i verovatnije su bili večernji tipovi. Jutarnja pospanost i kraći san takođe su bili češći kod onih koji su dremali.
U drugoj studiji od 31 uobičajenog dremkača, 30 minuta dremkanja je poboljšalo ili nije uticalo na performanse na kognitivnim testovima direktno nakon ustajanja u poređenju sa naglim buđenjem. Odlaganje je dovelo do oko šest minuta izgubljenog sna, ali je sprečilo buđenje iz sporotalasnog sna. Nije bilo jasnih efekata dremanja na nivoe hormona stresa, jutarnju pospanost, raspoloženje ili strukturu sna tokom noći.
„Nalazi pokazuju da nema razloga da prestanete da spavate ujutru ako uživate u tome, barem ne u periodu od oko 30 minuta. U stvari, može čak pomoći onima koji imaju jutarnju pospanost da budu malo budniji kada ustanu “, rekla je dopisna autorka Tina Sundelin, dr, sa Univerziteta u Stokholmu.