Igra virtuelnih životinja zahteva da izađete u šetnju

Igra virtuelnih životinja zahteva da izađete u šetnju

Da li se gojite od igranja previše kompjuterskih igrica? Ako jeste, imamo dobre vesti za vas. Igra BitPet zahteva od vas da se krećete da biste dobro prošli.

BitPet je kompanija sa svojim korenima u okruženju igara na NTNU. Sada BitPet pokreće igru u kojoj morate da se brinete o virtuelnim životinjama. Ove životinje uspevaju samo ako ih izvedete napolje i ako su društvene. Podseća na Pokemon Go, igru koju je Alf Inge Vang pažljivo proučavao.

„Pokemon Go ima pozitivan efekat na fizičko, mentalno i socijalno zdravlje igrača, ali efekat traje samo dok igrate. Želeo sam da pronađem koncept igre koji pruža slične pozitivne zdravstvene efekte tokom dužeg vremenskog perioda “, kaže Vang, profesor računaarstva NTNU-a.

Dakle, dok vaši Pokemoni mogu napredovati na vašoj listi godinama, a da vi ništa ne učinite za njih, BitPet zahteva od vas da se zaista krećete i aktivno brinete o svojim životinjama. Ova karakteristika je glavna razlika između ove dve igre — i ono što može da napravi veliku razliku za vas.

„Na primer, možete pronaći i nahraniti životinje, redovno ih maziti i negovati, osigurati da je dom životinja dobro održavan i obavljati aktivnosti sa njima“, kaže Vang.

Aktivnosti mogu zahtevati da se preselite u određeno područje. Možda želite da idete u potragu za blagom ili potražite korisne predmete. Ili možete upoznati nekog drugog ko ima igru i pustiti svoje životinje da se igraju zajedno ili izazivaju jedna drugu. Oni to rade u proširenoj stvarnosti (AR), gde možete da vidite životinje kako se kreću u stvarnom svetu koristeći kameru na svom mobilnom telefonu.

„AR je jedan od velikih trendova u igricama i mislimo da je vreme za BitPet trenutno dobro“, kaže Vang.

Profesor Vang je izmislio poznatu i popularnu kviz igru Kahoot! u njegovo vreme. Ovog puta se udružio sa nekoliko drugih, uključujući Matijasa Gronstada, koji je završio master diplomu iz preduzetništva na NTNU 2021. Grønstad je sada generalni direktor BitPet-a. Kompanija trenutno ima pet zaposlenih u Oslu, Trondhajmu i Ukrajini.

„Za start-ap kompanije je izazov da pribave kvalifikovane i kvalifikovane radnike. Ali BitPet je pronašao rešenje za izazov u ​​Ukrajini“, kaže Grønstad.

Od kada su osnovali kompaniju tokom pandemije, kada su mnogi ljudi ionako morali da rade od kuće, rad sa različitih mesta nije bio poseban izazov. Veća tenzija povezana je sa činjenicom da su Putin i njegovi saveznici izvršili invaziju na Ukrajinu 24. februara ove godine.

„Ovo je bilo šok za sve nas u kompaniji i plašili smo se najgoreg. Do sada, srećom, zaposleni BitPeta u Ukrajini nisu izbliza doživeli rat. Ali su trpeli nestanke struje, redovne sirene za vazdušne napade i slični incidenti“, kaže Grønstad.

BitPet je pokrenuo igru 17. i 18. novembra tokom Slush 2022 u Helsinkiju. Ovo je svetski poznat događaj za start-up kompanije. Ove godine okupio je 2600 investitora, 4600 predstavnika različitih start-ap kompanija i 400 medijskih ljudi.

BitPet je jedna od jedanaest kompanija koje su posebno odabrane da lansiraju svoj proizvod tokom događaja. Takmičili su se sa stotinama drugih kompanija.

„Naš cilj je da ponudimo igru koju mogu da igraju milioni igrača širom sveta. Nadamo se da će ovo rezultirati boljim društvenim i fizičkim zdravljem igrača“, kaže Grønstad.

Da bi postigao ovaj cilj, BitPet treba da dovede investitore. Različiti programi podrške i fondovi su finansirali kompaniju do sada.