Učenica srednje škole iz Kanzasa Rebeka Mekrejt je zaradila svaku postojeću značku za zasluge izviđača, pridruživši se manje od 0,5% američkih izviđača da bi polagala pravo na sve njih. Kao jedna od prvih devojaka koja se pridružila američkim izviđačima, njena dostignuća se proslavljaju širom zemlje u vreme kada je organizacija duboko zaglibljena u skandal.
Mekrejtova je objavila nacionalne vesti pokazujući svoju značku za zasluge lokalnim medijima, zajedno sa 138 znački – „što je sve“, potrudila se da podseti novinare. Njen otac, izviđački majstor Dejvid Mekrejt, hvalio se da „za ono što normalnom izviđaču može biti potrebno do osam godina, trebalo joj je oko 23 meseca“.
Uprkos dubokom angažovanju njenog oca u izviđanju, mlađa Mekrejt je navela svoju majku kao motivaciju da se uključi u tu aktivnost.
„Izađi i daj sve od sebe“, rekla je lokalnim medijima, sugerišući da je druge devojke prate u Eagle Scouts. “Ništa nije van domašaja.” Priznala je da prikupljanje bedževa za zasluge nije bilo lako, navodeći: „Potrebno je mnogo rada da bi se sve završilo“ i podelila priču o dobijanju hipotermije dok je pokušavala da zaradi svoju značku za jedrenje malog čamca.
Američki izviđači počeli su da primaju devojčice u svoje redove 2017. godine usred skandala seksualnog zlostavljanja koji je u porastu u koji su bile uključene hiljade izviđača tokom perioda od nekoliko decenija. Organizacija je tražila zaštitu od bankrota 2020. kako bi isplatila hiljade žrtava, ali nastavlja da regrutuje i dečake i devojčice, izbegavajući javno pominjanje svojih finansijskih i moralnih problema i naizgled se oslanjajući na dobar PR koji su generisali skauti poput Mekrejta i zdrav imidž organizacije. da uvuče novu krv. Pored otvaranja vrata devojčicama, grupa je ukinula zabranu homoseksualcima kao skautskim vođama 2014. godine, godinu dana nakon što je počela da dozvoljava gej dečacima da se pridruže.
Sudsko svedočenje iz 2019. pokazalo je da je organizacija bila upoznata sa 7.800 bivših vođa izviđača koji su zlostavljali preko 12.000 dece, iako je jedan od advokata žrtava sugerisao da ti brojevi daleko ne predstavljaju veličinu skandala, tvrdeći da bi mogao biti veći od problema sa kojima se suočava Rimljanin. Katolička crkva.
Niti su to samo bivši izviđači žrtvovani od strane predatorskih izviđačkih vođa koji izviđačima stvaraju pravne probleme. Izviđači su tužili grupu 2018. jer su navodno zbunili potencijalne članove otvarajući svoje redove ženama, tvrdeći da bi marketing grupe za devojčice naveo roditelje da veruju da su nekadašnji izviđači sada imali isključivu nadležnost nad svim izviđačkim aktivnostima. Tužba se odnosila na navodno kršenje žiga, nelojalnu konkurenciju i razvodnjavanje brenda.
Redovi izviđača su naglo opali sa svog vrhunca iz 1972. od 6,5 miliona članova, pali su na samo 1,12 miliona 2020. uprkos tome što su otvorili vrata devojčicama.