Na grupu nastavnika i učenika Elektrotehničke škole ‘’Mihajlo Pupin’’ u Novom Sadu, koji su odavali šesnaestominutnu poštu stradalima na Železničkoj stanici u tom gradu kao i u diskoteci u Severnoj Makedoniji zaleteo se vozač crnog BMV-a u nameri da probije blokadu saobraćajnice, čime je ugrozio živote okupljenih.
Vozač je prvo pitao koliko traje blokada, a potom se vozilom zaleteo u skup.
„U toku današnjeg skupa, nekoliko minuta nakon početka blokade saobraćajnice, prišao nam je nepoznati muškarac i upitao koliko će dugo trajati blokada? Prisutni su odgovorili da će trajati 16 minuta“, navode nastavnici u saopštenju dostavljenom N1.
Objašnjavaju, da se nakon toga nepoznati muškarac vratio u vozilo, i da je nekoliko minuta kasnije prešao u suportonu traku i krenuo velikom brzinom prema nastavnicima i učenicima, koji su u toj traci stajali okrenuti leđima.