Studenti Građevinskog pozvali na blokadu u 11.30 na novoj lokaciji

Studenti Građevinskog pozvali na blokadu u 11.30 na novoj lokaciji

Studenti koji stoje iza Instagram profila „Samoorganizovana grupa studenata Grđevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu“, pozvali su sve kolege da se danas u 11.30 časova okupe ispred Inženjerske komore Srbije i da zajedno predaju zahteve sa potpisima.

Studenti Građevinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu pozvali su svoje kolege sa drugih fakulteta da se danas u 11.30 časova okupe ispred zgrade Inženjerske komore Srbije, kako bi zajedno predali svoje zahteve sa potpisima.

„Pozivamo sve studente da nam se pridruže na novoj lokaciji – Inženjerska komora Srbije. Ovaj put blokadu organizujemo na mestu koje je od ključnog značaja za našu situaciju i naše zahteve. Inženjeri su stali uz nas, prepoznajući važnost naših ciljeva i pravednost naših zahteva. Njihova podrška nam daje dodatnu snagu u borbi za bolji sistem koji obezbeđuje sigurnost i budućnost za sve nas“, poručili su studenti.

Oni su i precizirali detaljan plan današnje blokade:

09:30 – Okupljanje ispred fakulteta;

10:00 – Polazak ka Inženjerskoj komori Srbije;

11:30 – Dolazak ispred komore;

Kao i do sada, u 11:52 studenti će odati poštu nastradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.

Nakon toga, studenti obaveštavaju da će uslediti govori inženjera koji su ih podržali, kao i čitanje studentskih zahteva.

„Hajde da pokažemo jedinstvo i snagu! Vaše prisustvo je važno – za nas, za inženjere, za sve nas koji se borimo za promene. Vidimo se! ✊🏻“, poručili su studenti.