Skupštinski Odbor za kulturu i informisanje razmatrao je Predlog zakona o filmskom i ostalom audiovizuelnom nasleđu, Zakon o kinematografiji, a na dnevnom redu bilo je i poslovanje Radio-televizije Srbije. Na kraju rasprave finansijski izveštaj je usvojen većinom glasova članova odbora.
U fokusu je bio poslednji izveštaj revizorske komisije o radu RTS-a koji se većim delom tiče Zabavnog programa. Govorilo se i o radu Informativnog programa.
„Nijedan novinar RTS-a nije napravio nijedan prilog u kojem je vređao i napadao bilo predstavnika vlasti ili opozicije. Nije učestvovao ni u jednoj kampanji ni vlasti ni opozicije. Ja mislim da RTS treba malo poštovati, jer je, što se mene neskromno tiče, kičma pristojne i normalne Srbije“, naveo je Dragan Bujošević, generalni direktor RTS-a.
Postavljeno je i pitanje udela i opravdanosti emisija spoljnih produkcija na RTS-u.
„Naravno, oni angažuju sve naše ljude, snima se u Košutnjaku u studiju 8, u našem studiju. Isto i ‘Potera’ se snima u Košutnjaku u našem studiju“, istakao je Branislav Klanšček, predsednik Upravnog odbora RTS-a.
„Za sve ove emisije koje su tu bile nabrojane, u našoj produkciji su sve skuplje“, poručio je Bujošević.
Opozicija zamera da je nema dovoljno na Javnom servisu.
„Kada lideri opozicije mogu da gostuju na RTS-u i kolika je učestalost toga“, pitao je Boško Obradović iz Srpskog pokreta Dveri.
„Imate u sekundi izveštaje, svi vi zajedno imate mnogo puta više vremena nego što je to slučaj sa Srpskom naprednom strankom“, istakla je Nataša Jovanović iz SNS-a.
Na Odboru se čulo da većina zaposlenih profesionalno radi svoj posao. Zamerke uglavnom upućene rukovodstvu.
„Mladi ljudi se ne zapošljavaju i ne pruža im se šansa da ispolje svoj kreativni potencijal“, naglasila je Tatjana Manojlović iz DS-a.
„Slažem se sa gospođom Manojlović da RTS mora da se podmladi“, poručio je Klanšček.
Članovi Odbora sugerišu da više prostora RTS obezbedi sadržajima za decu i mlade.