Skupština završila rad za danas, nastavak sednice sutra u 10 časova

Skupština završila rad za danas, nastavak sednice sutra u 10 časova

Skupština Srbije završila je u 18 časova rad za danas, a treća sednica jesenjeg zasedanja biće nastavljena sutra u 10 časova raspravom o amandmanima na Predloga zakona o organskoj proizvodnji, koji je 27. tačka dnevnog reda od ukupno 58 tačaka.

Poslanici su prethodno završili razmatranje amandmana na predlog budžeta za 2026. godinu, na više poreskih zakona, zakona iz oblasti energetike, na izmene Zakona o utvrđivanju garantne šeme i subvencionisanju dela kamate kao mera podrške mladima u kupovini prve stambene nepokretnosti, na izmene Zakona o Vojsci Srbije, na Predlog zakona o vojnom obrazovanju, Predlog zakona o zdravstvenoj zaštiti i zdravstvenom osiguranju vojnih osiguranika, na Predlog zakona o zvaničnoj statistici, Predloga zakona o porezu na uvoz ugljenično intenzivnih proizvoda, faktoringu, organskoj proizvodnji.

U današnjem delu sednice bilo je i polemika predstavnika vlasti i opozicije o jučerašnjim lokalnim izborima u Mionici, Sečnju i Negotinu.