Protest „Srbija protiv nasilja“ održava se sedamnaesti put u Beogradu. Građani se okupljaju ispred Doma Narodne skupštine odakle će, kako je najavljeno, prošetati do zgrade RTS-a i REM-a.
Protest, čija je tema prosveta, počinje ispred Doma Narodne skupštine.
Kako su najavili organizatori, trasa sedamnaestog protesta „Srbija protiv nasilja“ je: Dečanska ulica, Makedonska, Hilandarska, Takovska do zgrade Radio-televizije Srbije i Regulatornog tela za elektronske medije.
Od ranije poznati zahtevi protesta su momentalna smena svih članova REM-a, hitno ukidanje rijaliti programa i emisija koje promovišu nemoral i nasilje na televizijama sa nacionalnom frekvencijom, zabrana štampanih medija koji svojim sadržajem promovišu nasilje, agresiju i krše novinarski kodeks.
Takođe, traže smenu rukovodstva RTS-a zbog, kako su rekli, emitovanja programa koji afirmišu nasilje, kriminal i agresiju.
Zahtevaju i oduzimanje nacionalne frekvencije Pinku i Hepiju zbog, kako navode, kršenja zakona i promocije nasilja, agresije i nemorala.
Među zahtevima su smena ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i šefa Bezbednosno-informativne agencije Aleksandra Vulina.
Prvi protest „Srbija protiv nasilja“ održan je 8. maja, a 12. maja građani su na drugom protestu blokirali most Gazela na dva sata .
Treći protest održan je 19. maja , a tada su bili blokirani Gazela i Brankov most.
Četvrti protest održan je 27. maja, a učesnici su nakon šetnje formirali prsten oko zgrade RTS-a .
Tokom petog protesta, 3. juna, učesnici su posle šetnje formirali prsten oko zgrade Predsedništva .
Šesti protest, održan 9. juna , završen je pošto su posle okupljanja i šetnje učesnici napravili prsten oko zgrade Vlade Srbije.
Protest je sedmi put u Beogradu održan 17. juna . Učesnici su posle okupljanja ispred Doma Narodne skupštine i šetnje Ulicom kneza Miloša, blokirali auto-put kod Mostarske petlje i Autokomande. Protesti su istog dana održani u još tri grada – Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.
Osmi protest održan je 24. juna . Građani, koji su se okupili ispred Doma Narodne skupštine, krenuli su u protestnu šetnju do Autokomande, gde su do 21 čas blokirali auto-put.
U petak, 30. juna, u okviru protesta, održana je blokada – blokirani su auto-putevi u Novom Sadu i kod Centra „Sava“ u Beogradu .
Deveti protest „Srbija protiv nasilja“ održan je prvog jula u Beogradu, ali i u više gradova širom zemlje – Zrenjaninu, Smederevu, Šapcu, Kraljevu, Kragujevcu, Jagodini, Leskovcu… Zbog kiše, protest je odložen u Nišu. U prestonici, demonstranti su šetali do zgrade Televizije Pink, gde su protestovali zbog, kako su naveli, uzurpiranja nacionalne frekvencije i puštanja rijaliti programa koji promovišu nasilje.
Građani su se deseti put okupili u Beogradu 8. jula , kada su održali protestnu šetnju do sedišta Policijske uprave za Grad Beograd u Bulevaru despota Stefana.
Jedanaesti protest održan je 15. jula , kada je još jednom bio blokiran auto-put kod Mostarske petlje.
Građani su, tokom dvanaestog protesta , ponovo došli do zgrade Radio-televizije Srbije , kada je student Dimitrije Dimić, koji je danima štrajkovao glađu na Andrićevom vencu, prekinuo štrajk.
U subotu 29. jula protest „Srbija protiv nasilja“ održan je trinaesti put , a učesnici su posle okupljanja ispred Skupštine Srbije prošetali do Republičkog javnog tužilaštva.
Tokom četrnaestog protesta , održanog 5. avgusta, demonstranti su od Narodne skupštine, ulicom Kneza Miloša išli do mosta Gazele, koji su blokirali.
Petnaesti protest održan je 12. avgusta, a učesnici su prošetali do Vlade Srbije.
Tema šesnaestog protesta, održanog prošle subote , bila je prosveta, a učesnici protesta su prošetali do Ministarstva prosvete i Predsedništva Srbije.