Roditelji učenika „Jovine gimnazije“: Ako nas pokrajinski sekretar ne primi, očekujte proteste

Roditelji učenika „Jovine gimnazije“: Ako nas pokrajinski sekretar ne primi, očekujte proteste

Roditelji učenika novosadske Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ danas su objavili zahtev da ih pokrajinski sekretara za obrazovanje Robert Otot primi na razgovor zbog problema u toj školi i najavili proteste ispred zgrade Pokrajinske vlade ukoliko ne dođe do toga.

„Od početka školske godine učenici Jovine gimnazije su raseljeni u tri škole zbog samovolje direktora Radivoja P. Stojkovića, izgubili su na stotine časova, a predaju im i pojedini nastavnici veoma sumnjivih kvalifikacija koji su došli na mesto univerzitetskih profesora kojima ove školske godine nije produžen ugovor kao stručnih saradnika”, naveli su u saopštenju.

Dodali su da je direktor više puta prekršio zakone i druge propise i zbog toga je protiv njega podneto više prekršajnih i krivičnih prijava, a u pripremi su i drugi pravni postupci protiv njega i njegovih saradnika.

„Radivoje P. Stojković nije došao na svoje radno mesto više od dve nedelje, a razlozi za odsustvo nisu poznati ni profesorima, ni učenicima, ni njihovim roditeljima. Učenički parlament još nije konstituisan zbog opstrukcije uprave škole, a na učenike je čak pozvana i policija. Više od godinu dana Nastavničko veće nije održano, bar ne uživo, a direktor Radivoje P. Stojković ne želi ni da prizna sindikat koji okuplja više od polovine zaposlenih u gimnaziji”, naveli su roditelji.