U Novom Sadu održan je novi protest kojim se traži odgovornost za pad nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra kada je poginulo 14 ljudi, a troje teško povređeno. Blokirana raskrsnica kod Železničke stanice.
Protest je počeo u 12 časova, postavljene su trake kojima je blokirana raskrsnica ispred Železničke stanice. Okupljeni su pročitali imena poginulih u nesreći i počeli blokadu minutom ćutanja. Razvijen je veliki crni transparent.
Mladi umetnik Viktor Jan inspirisan simbolom Novog Sada naslikao je belog goluba koji plače.
Na protestu se okupljenima obratila i glumica Jelena Stupljanin koja je poručila odgovornima da građani nisu dobro i da je empatija i solidarnost suština borbe normalnih ljudi. Obratio se i muzičar i tekstopisac Marko Šelić Marčelo.
Posle 15 časova dogodio se incident, kada dvojica ljudi koji su nosili dve zastave Evropske unije i jednu sa natpisom „Maidan Serbia“, nisu hteli da na zahtev organizatora napuste skup, jer je komemorativni i na njemu nije mesto nikakvim zastavama.
U tom koškanju polomljeno je metalno koplje jedne zastave, a mladića koji je nosio redari su izveli van ograđenog prostora.
Okupljeni su se razišli oko 18 časova nakon čega je ponovo uspostavljen saobraćaj.
Građani Novog Sada su u petak, 15. novembra u 11.52, u znak solidarnosti sa porodicama stradalih, 14 minuta stajali u tišini na mestima gde su se zatekli. Na tu akciju pozvala je novosadska opozicija.
Zbog nesreće je u Novom Sadu organizovan i protest 5. novembra .
U urušavanju nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra stradalo je 14 ljudi, a tri osobe su teško povređene.
Zbog nadstrešnice koja se obrušila u Novom Sadu, premijer Miloš Vučević najavio je da se do kraja nedelje očekuju vesti o novim ostavkama i pozvao nadležno tužilaštvo da saopšti dokle se stiglo u istrazi.
Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić 5. novembra podneo je ostavku.
Istraga o nesreći na železničkoj stanici u Novom Sadu je u toku.