NSPRS poziva zaposlene u prosveti da učestvuju u studentskom protestu na Vidovdan

NSPRS poziva zaposlene u prosveti da učestvuju u studentskom protestu na Vidovdan

Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) pozvao je zaposlene u ustanovama obrazovanja da aktivno učestvuju u studentskom protestu 28. juna u Beogradu, s početkom u 18 časova na Trgu Slavija.

„Neophodna je solidarnost i angažovanost celokupne akademske zajednice, od učenika i studenata, preko vaspitača i nastavnika, do univerzitetskih profesora, da bi se Srbija otrgla iz kandži autokratskog, kriminalizovanog i korumpiranog sistema vlasti“, saopštio je NSRPS.

Sindikat je naveo da je 28. jun prilika da se masovno pokaže kako se od zalaganja za slobodnu, pravno uređenu, modernu i demokratsku državu neće odustati, „jer se bez takve države ni sektor obrazovanja ne može unaprediti i urediti na valjan način“.