Novinarima i zaposlenima u zgradi Radio Beograda rečeno je da do 17.00 časova napuste zgradu i da im do ponedeljka neće biti dozvoljeno da uđu na svoja radna mesta, a za vikend će raditi samo pojedini „provereni“ novinari Prvog programa, saznaje agencija Beta.
Kako je rekao izvor iz Radio Beograda, zaposlenima na Drugom i Trećem programu kao i na Dvestadvojci, zabranjeno je da rade, a na njihovim frekvencijama emitovaće se samo ranije snimljene emisije.
Na Prvom programu radiće samo provereni i novinari „odani rukovodstvu i režimu“, kaže izvor, uz napomenu da će i oni možda raditi sa neke druge lokacije, zbog bezbednosti.
Prema informacijama Nova.rs, na Radio Beogradu II tokom vikenda neće biti emitovane emisije uživo, već samo unapred snimljen materijal.
Pojedini novinari uglavnom Drugog programa Radio Beograda podržali su sindikate RTS-a koji traže smenu urednika informativnog programa i traže da Javni servis počne istinito da izveštava.