Novi protest najavljen u Nišu: Učesnici kreću sa tri lokacije

Novi protest najavljen u Nišu: Učesnici kreću sa tri lokacije

Neformalna grupa studenata niškog Univerziteta danas će organizovati novi protest i nove protestne šetnje zbog neispunjavanja studentskih zahteva.

Prema najavi, studenti i građani će se u 16 časova okupiti na tri lokacije – na kružnom toku kod Mosta mladosti, raskrsnice kod Ureda i kružnog toka na Trošarini.

Zadržavanje na svim lokacijama biće oko 60 minuta, nakon čega je planirano da se sve tri grupe susretnu u 17.20 časova na raskrsnici kod Osnovnog suda.

Odavanje pošte petnaestominutnom tišinom nastradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu planirano je od 17.30 časova.

Obraćanje okupljenima i performansi planirani su od 17.45 časova, a skup će biti završen u 18 časova.

Neformalna grupa studenata Univerziteta u Nišu krenula je 6. decembra sa blokadama fakulteta zbog neispunjavanja njihovih zahteva.

Oni traže kažnjavanje svih koji su napali studente Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu na mirnom protestu početkom novembra, objavljivanje kompletne dokumentacije o rekonstrukciji Železničke stanice u Novom Sadu, krivično gonjenje svih odgovornih za pad nadstrešnice kao i smenu ;svih koji snose političku odgovornost za pogibiju 15 ljudi u tom gradu 1. novembra.