Ministarstvo pravde saopoštilo je da su neistiniti i zlonamerni navodi učesnika studentske blokade da su njihove kolege navodno „odvedene od strane paradržavnih struktura“.
„Ministarstvo pravde demantuje takve tvrdnje i ukazuje da su one apsolutno neutemeljene i predstavljaju pokušaj izazivanja panike i dezinformisanja javnosti“, navodi se u saopštenju.
Kako se ističe, „lažni navodi da policija i tužilaštvo postupaju suprotno zakonu, takođe predstavljaju pokušaj sprečavanja i ometanja rada nadležnih organa, kako bi počinioci izbegli krivičnu odgovornost i procesuiranje u skladu sa zakonom“.
Zbog svega toga, Ministarstvo pravde pozivaa građane da ne nasedaju na dezinformacije i upozorava organizatore da snose punu odgovornost za širenje lažnih informacija koje mogu izazvati paniku, ugroziti javni red i mir ili narušiti ugled državnih institucija.
Podsetimo, još sinoć nakon protesta u Beogradu, krenula su privođenja studenata, a danas nastavljena.
